Nawigacja

Wydarzenia

Rok szkolny 2019/20

Dzień Kobiet

    Dnia 6 marca w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji święta wszystkich kobiet. Uczniowie wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły uczestniczyli w tym szczególnym dniu - Dniu Koboiet. Uroczystość została przygotowana przez Panią Ewę Drzyzgę, nauczycielke oddziału przedszkolnego.To właśnie najmłodsi uczniowie naszej szkoły z pomocą kolegów z klasy II, prezentowali w tym dniu występ słowno-muzyczny dla wszystkich zebranych gości. Nie zabrakło wierszy, tańca, pokazu mody i zyczeń.Po prezentacji najmłodszych wystąpiły dziewczęta z kółka muzycznego, któr zaspiewały piękne i skoczne piosenki.Z takim oto wesołym akcentem zakończył się występ. 

Dzień Babci i Dziadka

Po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Babci i Dziadka. Uroczystość przygotowali, pod opieką swoich nauczycielek p. E. Drzazgi, p. A. Stenzel i p. T. Nowakowskiej najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas 0, II i III.

Do obchodów tego ważnego dnia uczniowie przygotowywali się od kilku dni. Każdy chciał wypaść jak najlepiej, sprawić radość swoim dziadkom. Gości przywitała p.  T. Nowakowska. Zwróciła uwagę na nieocenioną rolę dziadków w wychowaniu młodego pokolenia, po czym zaprosiła gości do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez ich wnuków. A było co podziwiać. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki a także zatańczyły dla swoich dziadków. Maluszki zaprezentowały taniec ,,Koncert na 102" starsze dzieci zatańczyły ,,Taniec gwiazdek”. Były również sceny pełne zabawy i humoru. Zerówka przedstawiła scenkę pt. “Prezenty dla babci i dziadka” starsi uczniowie scenkę pt. ,,Przychodzi dziadek do lekarza” i ,,Babcia”.  Były także życzenia, gromkie, Sto lat” i upominki.

Po chwilach wzruszeń, w dobrych humorach wszyscy uczestnicy rozpoczęli biesiadę przy kawce i słodkościach.

Wigilie klasowe

ZARAZ BĘDĘ...

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i kłopotach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt 20 grudnia, jak co roku w naszej szkole odbyły się

wigilie klasowe oraz jasełka bożonarodzeniowe

przygotowane przez uczniów klasy VI pod opieką Pani Lidii Mrotek.

Uczniowie w wyjątkowy sposób przypomnieli wszystkim zgromadzonym
wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko.

Dzieci wcieliły się w role: rodziny, Maryi, Józefa, pasterzy,
aniołów, trzech króli oraz kolędników.

Aktorzy wyjaśnili zgromadzonym symbolikę Wigilii.

Ukazali konflikt, pośpiech i pojednanie

podczas łamania się opłatkiem.
Świetności inscenizacji dodała piękna scenografia

oraz pastorałki i kolędy, które napełniły wszystkich radością.

Jasełka w wykonaniu uczniów wprowadziły wszystkich w świąteczny
nastrój jak również przypominały o tym,

że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.

Na koniec głos zabrała Pani Dyrektor Zuzanna Kochaniec, która
złożyła wszystkim zebranym życzenia bożonarodzeniowe.

"Droga do niepodległości"

12.11.19r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości.

 

11 listopada obchodzimy niezwykłą uroczystość. Polska po 123 latach niewoli wyzwoliła się spod jarzma zaborców. Przez ponad wiek kraj nie istniał na mapie. Żył jednak naród i jego kultura. Uczniowie, aby uczcić narodowe święto i jednocześnie uświadomić wszystkim, że zaciera się pamięć o ważnych dla Polaków wydarzeniach przygotowali lekcję pt. „Droga do niepodległości”. Występ artstyczny poprzedziło wspólne odśpiewanie czterech zwrotek hymnu „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie omówiliśmy sobie historię naszego kraju począwszy od I rozbioru Polski, aż do roku 1918, w którym Polska odzyskała niepodległość. Uczniowie przypomnieli sobie ważne daty dla naszego narodu oraz nazwiska osób walczących o wolność ojczyzny. Kółko muzyczne pod opieką pani Iwony Tadych, zaprezentowało kilka pieśni patriotycznych.

 

Ostatnim akcentem był konkurs recytatorski w którym uczniowie zaprezentowali wiersze o tematyce patriotycznej.

 

Apel przygotowany przez uczniów był dla wszystkich dobrą lekcją historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

 

 

 

 

Uroczystość w Górach Wysockich

Poczet Sztandarowy naszej szkoły w składzie Zuzanna Ciepłuch, Miłosz Pytliński i Dagmara Pfitzner, wziął udział

 20 października 2019r. w Uroczystej Mszy Świętej w intencji pomordowanych w Górach Wysockich.

 

Dzień Patrona

27 września w naszej szkole obchodziliśmy II rocznicę nadania imienia szkole. To był bardzo wyjątkowy dzień. Wszyscy uczniowie przyszli do szkoły ubrani w odświętne stroje.

Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru oraz odśpiewania hymnu szkoły. Obejrzeliśmy prezentację ukazującą ważniejsze osiągnięcia sportowe naszych uczniów. Przypomnieliśmy sobie nazwiska polskich olimpijczyków, którzy reprezentowali nasz kraj na Igrzyskach. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Zuzanna Kochaniec, która wygłosiła krótkie, okolicznościowe przemówienie oraz przeprowadziła QUIZ wiedzy o IGRZYSKACH OLIMPIJSKICH. Zwycięzcy zostali nagrodzeni słodkim upominkiem. Każda klasa wykonała pracę plastyczną o tematyce sportowej oraz przygotowała krótki program artystyczny. Zerówka recytowała wiersze, tańczyła oraz zaśpiewała piosenkę pt. „Wygibasy z naszej klasy”. Klasa II recytowała wiersze oraz zaśpiewała piosenkę „Sportowe marzenia”. Klasa III przygotowała przedstawienie pt. „Sportowe opowieści”. Klasa V zaśpiewała piosenkę pt. „Piosenka o sporcie”. Klasa VI zatańczyła taniec „Belgijka”. Ostatnim akcentem części artystycznej był pokaz mody sportowej „przyszłości”.

W tym dniu na twarzach uczniów i nauczycieli gościł uśmiech. Wszyscy świetnie się bawili. Zwieńczeniem obchodów Dnia Patrona był grill dla wszystkich zgromadzonych.


 

Nasz Poczet Sztandarowy

Poczet sztandarowy naszej szkoły w skład którego wchodzą Julia Dembińska, Dagmara Pfitzner i Miłosz Pytliński godnie reprezentował naszą szkołę na Gminnych Dożynkach, które miały miejsce w czajczu.

Witaj szkoło

W poniedzialek 2 września 2019r. w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Dzień rozpoczął się Mszą Świętą na którą przybyli uczniowie wraz z rodzicami oraz grono pedagogiczne. Po Mszy Świętej wszyscy udali się do szkoły.

Pani Dyrektor Zuzanna Kochaniec przywitała zebranych gości. Przedstawiciele Rady Rodziców obdarowali przedszkolaków upominkami.

 

Wszystkim Uczniom życzymy wielu sukcesów w nowym roku szkolnym, Nauczycielom wytrwałości, a Rodzicom dumy i satysfakcji z osiągnięć swoich dzieci. Niech nowy rok szkolny przyniesie wszystkim same sukcesy potwierdzone wysokimi ocenami, a nauka i praca będzie źródłem przyjemności i radości.

Rok szkolny 2018/19

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

 

Dzień Kobiet w naszej szkole

 

     Jak co roku, 8 marca uczniowie naszej szkoły pamiętali o swoich nauczycielkach, paniach z obsługi i  koleżankach . Były więc kwiaty, słodkości i życzenia. Odbył się także uroczysty apel przygotowany przez uczniów kl. I. Prowadzącymi  byli chłopcy Piotr Drzazga i Martin Skudlarek. Podczas apelu uczniowie kl.I i II recytując wiersz ,, Nasze mamy”przedstawili zawody wykonywane przez współczesne kobiety, natomiast Szymon Szyszka i Anastazja Kopeć w zabawny sposób zaprezentowali wiersz pt.,,Kto się czubi , ten się lubi”. Uczeń kl. IV Kajetan Soczka zadał uczestnikom apelu pytanie ,, Czy słabe i kruche kobiety,dałyby sobie w życiu radę bez silnych mężczyzn?”. Pytanie nie pozostawił bez odpowiedzi . W humorystyczny sposób przekonał wszystkich o zaradności i sile kobiet. Zuzanna Ciepłuch uczennica kl. V w ,, super ciuchach” zaprezentowała wiersz pt.,,Cud w szafie”. Wiersz ten uświadomił zgromadzonym Paniom i Panienkom odwieczny problem z którym borykają się kobiety ,, co na siebie włożyć mam”. Kulminacyjnym punktem był kabaret w wykonaniu uczniów kl. V i IV . Uczniowie wcielając się w role prehistorycznych postaci pokazali jak kobiety od zarania dziejów walczyły o swoje prawa. Nie zabrakło też piosenek w wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego, gromkiego Sto lat i kwiatów od Samorządu Uczniowskiego.

video-1556722246(1).mp4

 

 

 

Dzień Babci i Dziadka

      „Wszystkiego najlepszego, moc radości”, te i wiele innych życzeń złożyli swoim dziadkom uczniowie zerówki,  klasy pierwszej i drugiej,  podczas uroczystości, która odbyła się 8 lutego w naszej szkole. Dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami – p. Teresą Nowakowską, p. Joanną Jędrzejak i p. Aleksandrą Stenzel  przygotowały bogaty i zabawny program artystyczny. Wnuczęta pięknie recytowały wiersze, odegrały inscenizację „Rok i jego dzieci” oraz zaśpiewały piosenki „Nasi kochani Babcia i Dziadek”, „Czacza” oraz  „Moja Babcia”. Przedszkolaki składali życzenia podczas „Koncertu życzeń”, a uczniowie klasy pierwszej i drugiej zatańczyli „Krakowiaka”. Bardzo wesołym elementem występu był kabaret  „Babcia i Dziadek” oraz humor „Michałek poszedł z babcią do kościoła”. Uczniowie wykazali się prawdziwymi talentami aktorskimi, a zaproszeni goście nie kryli podziwu i nagrodzili młodych artystów wielkimi brawami. Zwieńczeniem programu artystycznego było złożenie babciom i dziadkom życzeń oraz wręczenie własnoręcznie przygotowanych upominków. Cała uroczystość odbywała się w miłej i przyjaznej atmosferze przy kawie i pysznych ciastach upieczonych przez mamy naszych uczniów. Nie mogło oczywiście zabraknąć wspólnego tańca dziadków z wnukami do piosenki „Rock and roll”,  oraz konkurencji w których bardzo chętnie brali udział zarówno uczniowie, jak i dziadkowie.

Dziękujemy Babciom i Dziadkom za tak liczne przybycie i wspólną zabawę.

MALEŃKA PRZYSZŁA MIŁOŚĆ

 

Ostatni dzień szkoły  miał uroczysty charakter. Z uwagi na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, odbyły się klasowe wigilie, nierzadko- z udziałem rodziców. Momentem wyczekiwanym przez wszystkich były odwiedziny Mikołaja, któryjak co rokuzawitał w progi naszej szkoły, wędrując z workiem napełnionym upominkami.

Zaraz po wigiliach uczniowie klasy 0 i II zaprosili społeczność szkoły na przedstawienie jasełkowe. W prosty, ale piękny sposób zobrazowali historię Narodzenia Pańskiego, opatrzoną  znanymi  wszystkim kolędami.  Na zakończenie mali aktorzy zaśpiewali przepiękną  pastorałkę  Eleni:  ,,Maleńka Miłość".

Jasełka przygotowały panie: Aleksandra Stenzel i Joanna Jędrzejak.

Jest taki kraj, taka Ojczyzna”

 

     Z okazji 100-lecia odzyzkania niepodległości przez Polskę w naszej szkole od 5 do 9 listopada trwał tydzień edukacji patriotycznej. W tych dniach wszystkie klasy pod okiem wychowawców wykonały gazetki w swoich salach pt. „Nasza Niepodległa”, poznały legendy o powstaniu państwa polskiego oraz przybliżyli sobie sylwetki sławnych Polaków.

 

W naszej szkole główne uroczystości obchódów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę odbyły się 9 listopada. W tym dniu nie było zajęć dydaktycznych. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami przyszli ubrani do szkoły na biało-czerwono, a najmłodsi w strojach ludowych.

 

W salach wraz z wychowawcami wykonali kanapki i desery w kolorach patriotycznych po czym prezentowali je na forum szkoły.

 

 

 

Każada klasa wykonała również plakat do dowolnie wybranej przez siebie legendy o początkach państwa polskiego.

 

 

O godzinie 11.11 cała społeczność szkoły spotkała się w sali gimnastyczniej, aby wspólnie odśpiewać wszystkie cztery zwrotki hymnu polskiego.

 

video-1541778594.mp4

 

Kolejną część obchodów przygotowała pani Iwona Tadych. Obejrzeliśmy film „Polak Mały”, wysłuchaliśmy piosenek patriotycznych wykonanych przez kółko muzyczne, wysłuchaliśmy recytacji wierszy przygotowanych przez uczniów klas IV-VI.

 

 

O 12.00 nastąpił występ słowno- muzyczny pt. „Jest taki kraj, taka Ojczyzna” przygotowany przez ks. Henryka Dziemińskiego.

 

 

9 listopada był w naszj szkole bardzo udany. Dla wszystkich uczniów ten dzień był dobrą


lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości


dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

 

XVIII Dzień Papieski "Promieniowanie Ojcostwa"

       "Lolek w ciszy niepokalanej", pod takim tytułem uczniowie klasy V wraz z wychowawcą panią Lidią Mrotek przygotowali spektakl w III aktach, aby upamiętnić XVIII Dzień Papieski, który został przedstawiony społeczności szkolnej jak i wieczorem 26 października mieszkańcom wsi.

     W tym roku jest szczególna okazja do świętowania, gdyż dzień ten zaogniskował wokół dwuch rocznic z życia św. Jana Pawła II i setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to 60 rocznica sakry biskupiej Karola Wojtyły (4 lipca 1958r. papież Piusa XII mianuje ks. Karola Wojtyłę biskupem pomocniczym archidiecezji krakowskiej; 28 września 1958 roku zostaje udzielona Karolowi Wojtyle sakra biskupia) oraz rocznica  wyboru na Stolicę Piotrową metropolity krakowskiego – działo się to pamiętnego 16 października 1978 roku.

   Uczniowie pięknie przedstawili dzieciństwo św. Jana Pawła II w sposób głęboki, matchniony i sakramentalny. Początkiem jest spotkanie Karola Wojtyły, seniora z Żydem Chaimem Bałamuth, od której to rodziny Wojtyłowie wynajmowali mieszkanie, a zakończeniem rozmowa ojca z synem. Pomiedzy rolami aktorów, reporterzy opowiadają o losach rodziny.

Spektakl upiększały pieśni przygotowane przez klasę V oraz kółko muzyczne działające pod opieką pani Iwony Tadych.

Pasowanie na ucznia

      18.10.2018r odbyło się uroczyste ,,Pasowanie na Ucznia” dzieci klasy I. Do tego dnia uczniowie przygotowywali się kilka tygodni. Musieli nauczyć się recytować wiersze, zaśpiewać kilka piosenek, a jedną z nich zaprezentować na instrumentach perkusyjnych. Ponadto w towarzystwie uczniów klasy II uczyli się tańczyć ,,Krakowiaka”. Podczas części artystycznej uczniowie zdali egzamin ze sprawności fizycznej i znajomości zasad dobrego zachowania. Następnie nastąpiło ,,Pasowanie na Ucznia” przez panią dyrektor Zuzannę Kochaniec. Pod koniec uroczystości uczniowie odbierali życzenia i upominki od przybyłych gości, po czym wszyscy udali się na słodki poczęstunek.

 

 

 

 

Święto Edukacji Narodowej

Tym, którzy prowadzą nas do źródeł wiedzy…

  Dzień Edukacji Narodowej to doskonała okazja, aby podziękować nauczycielom za ich trud wychowywania i kształcenia. W naszej szkole świętowaliśmy  ten dzień 12 października 2018r.
   Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru  i odśpiewania hymnu szkoły.
Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy IV pod okiem wychowawcy, Pani Iwony Tadych. Wszyscy zebrani mieli okazję zobaczyć kabaret „Jeden dzień z życia ucznia”, który w zabawny sposób pokazał nie tylko ciężką pracę nauczycieli, ale także uczniów. Natomiast piosenki „Dzień nauczyciela i karuzela” oraz „Samba dla Pani i Pana” wykonali uczniowie z kółka muzycznego. Nie zabrakło gromkiego „Sto lat” w wykonaniu wszystkich uczniów oraz przepięknych kwiatów od Samorządu Uczniowskiego.
    Uroczystość podsumowała pani  dyrektor, Zuzanna Kochaniec, która z dużą dozą humoru skomentowała  kabaretowe zmagania uczniów i złożyła życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły z okazji ich święta.

 

Dzień Patrona
DOPÓKI WALCZYSZ JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ”.

   Pod tym hasłem 2.10.2018r. społeczność naszej szkoły obchodziła I rocznicę nadania imienia szkole. Był to bardzo wyjątkowy dzień. Przygotowania do tej uroczystośći trwały kilka dni. Początkowo wszyscy uczniowie wykonali prace plastyczne o tematyce olimpijskiej, które stały się piękną dekoracją sali. Odbył się również quiz na temat wiedzy o Olimpiadzie(relacja w zakładce "konkursy").

We wtorek w Szkole Podstwowej w Bądeczu wszyscy uczniowie przyszli ubrani na galowo, gdyż w tym dniu nie było zajęć lekcyjnych. Obchody Dnia Patrona rozpoczęły się przemarszem uczniów do kościoła, gdzie odbyła się Msza Św. w intencji nauczycieli, uczniów i pracowników szkoły. Po Mszy Św. cała społeczność szkoły zebrała się w sali gimnastycznej, gdzie odbył się apel. Zgodnie z ceremoniałem po wprowadzeniu sztandaru został odśpiewany hymn szkoły. Głos zabrała Pani Dyrektor, która wygłosiła krótkie, okolicznościowe przemówienie oraz nagrodziła zwycięzców quizu. Po rozdaniu nagród została wyświetlona prezentacja z uroczystości nadania szkole imienia, która odbyła się rok temu.

Dalsza część obchodów Dnia Patrona miała charakter sportowy. Wszyscy uczniowie i nauczyciele przebrali się w stroje sportowe i udali sie na boisko, gdzie zostały rozegrane konkurencje sportowe. Największą atrakcją była gra w „ Dwa ognie” pomiędzy nauczycielami a uczniami. Rywalizacja była bardzo zacięta, ale ostatecznie ogłoszono remis. Zwycięzcom poszczególnych konkurencji wręczono wspaniałe nagrody i nagrodzono brawami.

W tym dniu na twarzach uczniów i nauczycieli gościł uśmiech. Wszyscy świetnie się bawili. Zwieńczeniem obchodów Dnia Patrona był grill dla wszystkich zgromadzonych.

 

Witaj szkoło

      W poniedziałek 3 września 2018r. w pięknych galowych strojach rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Jak każdego roku rozpoczął się ten dzień od Mszy Świętej, a następnie wszystkich przywitała Pani Dyrektor Zuzanna Kochaniec. Uczniowie Samorządu Szkolnego przygotowali niespodziankę i obdarowali Panią Dyrektor bukietem kwiatów i miłym słowem na kolejne cztery lata Jej kadencji. Przedstawiciele Rady Rodziców obdarowali przedszkolaków upominkami.      

      Z okazji Nowego Roku Szkolnego życzymy wszystkim Nauczycielom i Rodzicom wytrwałości i zapału w podejmowaniu nowych wychowawczych i edukacyjnych wyzwań. Liczne sukcesy dzieci niech będą dla Was źródłem radości i prawdziwej satysfakcji. Wszystkim Dzieciom rozpoczynającym naukę życzymy, by przedszkole i szkoła były dla Was przyjaznym, bezpiecznym miejscem radosnej nauki i wspierały rozwój Waszych pasji i talentów.

 

Rok szkolny 2017/18

Dzień Rodziny w oddziale przedszkolnym

Od kilku lat zamiast  tradycyjnego Dnia Matki, dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowują Dzień Rodziny, na który zapraszają oboje rodziców. Tak było i tym razem. W środę, 30 maja sala sportowa zapełniła się mamami i tatusiami, którzy przybyli na uroczystość.
Dzieci zaprezentowały scenki rodzajowe : ,,Tatusiowie" i ,,Mamy w parku", ukazujące codzienne życie rodziców.

Następną niespodzianką były trzy układy taneczne oraz piosenka: ,,Dom rodzinny". ,,Wisienkę na torcie" stanowiła prezentacja przedstawiająca : ,,Życie przedszkolaka", podczas której rodzice obejrzeli uwiecznione chwile pobytu dzieci w przedszkolu.

Nie zabrakło pięknie wykonanych laurek i upominków dla jubilatów..Po poczęstunku nadszedł czas na wspólną zabawę. Pierwszym zadaniem było rozpoznanie przez rodziców własnych portretów, z czym znakomicie sobie poradzili. Kolejnym - rysowanie portretu dziecka z zamkniętymi oczami..Należy wyrazić ogromne uznanie wszystkim rodzicom, gdyż zadanie nie należało do łatwych..Rezultaty były niecodzienne:)

Wychowawczyni składa serdeczne podziękowania rodzicom zaangażowanym w pomoc przy przygotowaniu poczęstunku. Największe podziękowania należą się  dzieciom , które przepięknym występem sprawiły wszystkim ogrom radości.Dziękuję!

 

  Czytając sięgasz gwiazd…

 

        Pod takim hasłem przewodnim odbył się 23.04.2018r.  apel poświęcony Światowemu Dniu Książki i Praw Autorskich.

     Spotkanie, przygotowane przez P. Teresę Nowakowską i P. Iwonę Tadych, miało na celu popularyzowanie czytelnictwa wśród uczniów i było jednym z szeregu działań podejmowanych przez szkołę aby dzieci częściej czytały i stały się świadomymi czytelnikami.

Apel, jak i  szkolny projekt czytelniczy „Popołudnie z książką", realizowany jest ramach ogólnopolskiej akcji  CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM.

   Tego dnia dowiedzieliśmy kilku ciekawostek m.in. dotyczących najmniejszej, największej, najcięższej książki na świecie, obejrzeliśmy film edukacyjny „Od drukarni do księgarni”, śpiewaliśmy piosenki o książkach, poznaliśmy nowości wydawnicze znajdujące się w naszej szkolnej bibliotece. Ponadto uczniowie klasy III przedstawili inscenizację wiersza J. Tuwima pt. „Rzepka”. Poznaliśmy także fragment twórczości uczennicy klasy IV, Zuzanny Ciepłuch, która w wolnych chwilach pisze książkę.

                                                       
 

Nie zabrakło także prezentacji prac konkursowych zwycięzców V edycji Szkolnego Konkursu Czytelniczego „Czytamy nie tylko lektury” (laureatów konkursu prezentujemy w zakładce Konkursy).

Pani bibliotekarka poinformowała nas także o możliwości zagłosowania na zakup książek do szkolnej biblioteki, które wrzucamy do Skrzynki marzeń książkowych.
  Pani dyrektor, Zuzanna Kochaniec, podsumowując apel i zachęcając uczniów do czytania  przekonywała o tym, że  słowo drukowane we współczesnym świecie może dostarczyć młodemu pokoleniu wielu niezapomnianych i głębokich wrażeń oraz może być źródłem radości, kreatywności i satysfakcji. 

Dzień Babci i Dziadka

      „Niech od Bałtyku, aż do stóp Tatr, żyją nam Babcie, Dziadkowie 100 lat”, te i wiele innych życzeń złożyli swoim dziadkom uczniowie klasy pierwszej i trzeciej, podczas uroczystości, która odbyła się 30 stycznia. Dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami – p. Teresą Nowakowską i p. Hanną Łasińską przygotowały bogaty i zabawny program artystyczny. Wnuczęta pięknie recytowały wiersze, odegrały scenki z życia babci i dziadka oraz zaśpiewały piosenki. Bardzo wesołym elementem występu była inscenizacja „Rzepki” Juliana Tuwima. Uczniowie wykazali się prawdziwymi talentami aktorskimi, a zaproszeni goście nie kryli podziwu i nagrodzili młodych artystów wielkimi brawami. Zwieńczeniem programu artystycznego było złożenie babciom i dziadkom życzeń oraz wręczenie własnoręcznie przygotowanych upominków. Cała uroczystość odbywała się w miłej i swobodnej atmosferze przy kawie i pysznych ciastach upieczonych przez mamy naszych uczniów. Nie mogło oczywiście zabraknąć zabaw i tańców, w których bardzo chętnie brali udział zarówno uczniowie, jak i dziadkowie.

Dziękujemy Babciom i Dziadkom za tak liczne przybycie i wspólną zabawę.

 

Narody tracąc pamięć, tracą życie…   http://www.sp16.szczecin.pl/container/barwa.jpg

 

 

 

Pod tym hasłem odbył się dnia 9.11.2017r. uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości, który  na stałe wpisał się do kalendarza uroczystości  w naszej szkole.

   Po odśpiewaniu hymnu narodowego rozpoczął się spektakl słowno - muzyczny w wykonaniu uczniów  klasy VI  i kółka muzycznego pod opieką  pani Iwony Tadych. 

  Pieśni i wiersze przypominały długą drogę do wolności, ukazywały ducha narodu polskiego, który przez 123 lata niewoli nigdy nie pogodził się z utratą niepodległości i podejmował trud walki o wolną ojczyznę.

Oprócz przepięknej recytacji wierszy patriotycznych, wysłuchaliśmy także utworów „11 listopada”, „Myślimy o Polsce” i „My Pierwsza Brygada”, obejrzeliśmy prezentację multimedialną i film „Animowana historia Polski”.


Pani dyrektor, Zuzanna Kochaniec przeprowadziła także quiz wiedzy podsumowujący wiadomości patriotyczne.
Wspólnie zaśpiewaliśmy także hymn szkoły, który miał podkreślić przynależność do naszej Małej Ojczyzny.
Barwy narodowe, godło, hymn oraz własnoręcznie wykonane kotyliony w barwach narodowych  podkreśliły  patriotyczny  charakter  apelu.

Po apelu odbył się II Szkolny Konkurs Recytatorski „Moja Ojczyzna”.

To była z pewnością szczególna i ważna lekcja historii, patriotyzmu i miłości do Ojczyzny.

 

 

Pasowanie pierwszaków

Dzień 24 października z pewnością na długo pozostanie w pamięci pierwszoklasistów naszej szkoły, ponieważ wówczas odbyła się niezwykle ważna dla nich uroczystość – „Pasowanie na uczniów”. Zanim jednak nastąpił akt pasowania, uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali piękny program artystyczny przygotowany przez Hannę Łasińską. Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Następnie swoją obecnością zaszczycił zebranych Król Ołówkos wraz z małżonką oraz damami dworu. Egzaminowali oni pierwszoklasistów z różnych dziedzin. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu ruchu drogowego oraz kulturalnego zachowania. Zaprezentowali również talenty wokalne, recytatorskie i muzyczne. Parze królewskiej przypadł zwłaszcza do gustu „Taniec połamaniec”. Król Ołówkos bez wahania przyjął pierwszoklasistów w poczet społeczności uczniowskiej, a królowa obdarowała ich w nagrodę za wspaniały występ darami: przyjaźni, ostrożności, mądrości, dobroci, umiejętności i radości. W związku z tym Pani Dyrektor Zuzanna Kochaniec pasowała na ucznia: Wiktorię, Zosię, Justynę, Anastazję, Małgosię, Darię, Szymona, Kacpra i Miłosza. Dzieci otrzymały także mnóstwo upominków od Rady Rodziców, Samorządu Szkolnego oraz od zaproszonych gości: Pani Jadwigi Depty – Inspektora ds. oświaty oraz od Pani Emilii Dembińskiej – Radnej Miasta i Gminy Wysoka. Po uroczystości rodzice pierwszoklasistów zaprosili wszystkich na poczęstunek.      

Dzień Edukacji Narodowej

     W tym roku szkolnym apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowali uczniowie klasy IV wraz z wychowawczynią panią Lidią Mrotek. Tematem przewodnim przygotowanego spektaklu było hasło "W nauczycielu mam przyjaciela", według scenariusza Adama Szafraniec. Uczniowie wcielili się w role nauczycieli, którzy spotkali się na Radzie Pedagogicznej podsumowującej drugie półrocze.

Dyrektorem szkoły była Julia Dembińska, która przewodziła konferencji. Zebrani oglądając przedstawienie mogli zobaczyć jak wiele emocji i wrażliwości wkładają nauczyciele, walcząc o swoich uczniów, przeżywając ich problemy i utożsamiając się z nimi. Scenariusz urozmaicony był piosenkami i efektami brzmieniowymi.
Mamy nadzieję, że przedstawienie podobało się.


Program artystyczny ubogaciły piosenki prygotowane przez uczennice z kółka muzycznego pod opieką pani Iwony Tadych.


Samorząd Uczniowski pod opieką pani Teresy Nowakowskiej przygotował piękne życzenia dla pracowników szkoły i kwiaty.


Dziękujemy.

Rok szkolny 2016/17

Podróż przez Europę

         Dzień 9 maja jest oficjalnym symbolem Unii Europejskiej. Został ustanowiony w rocznicę przedstawienia planu utworzenia Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, znanego jako plan Schumana. (9 maja 1950r.).

         Uczniowie z klasy III pod opieką p. Klaudii Cysarz uczcili ten dzień, przygotowując bogaty program artystyczny. Udali się w podróż samolotem po 15 krajach europejskich. Odwiedzili: Niemcy, Francję, Holandię, Belgię, Luksemburg, Austrię, Włochy, Hiszpanię, Portugalię, Wielką Brytanię, Irlandię, Grecję, Danię, Szwecję, Finlandię i Polskę. Podczas poróży zapoznali wszystkich z elementami historii, architektury i kultury, które są charakterystyczne dla tych krajów. Publiczność miała okazję obejrzeć francuski pokaz mody, hiszpańską corridę, pokaz walca wiedeńskiego i sirtaki (zorby). Skosztowali również włoskiej pizzy. Na sam koniec uczniowie z klasy III zatańczyli polski taniec ludowy-krakowiaka. Apel był dobrym połączeniem nauki i zabaw.

  

   

 Wiosna już z nami !

     Jak co roku, z radością witaliśmy wiosnę i żegnaliśmy zimę. Z tej okazji drugoklasiści, pod opieką wychowawczyni Teresy Nowakowskiej przygotowali bardzo uroczysty apel. Na spotkanie przybyła Pani Wiosna ,która witała zwiastuny wiosny ,kwiaty i zwierzęta, a także wiosenny wiatr i deszcz. Podczas spotkania nie zabrakło elementów edukacyjnych. Uczestnicy apelu obejrzeli prezentację multimedialną pt.,,To już wiosna”, rozwiązywali krzyżówkę, odgadywali zagadki, wyszukiwali nazwy roślin, które ukryły się w zdaniach, wysłuchali wiadomości i przysłów o wiośnie kalendarzowej i astronomicznej. Cały program przeplatały  żarty i humory związane z wiosną oraz  piękne piosenki. Ponadto odbył się konkurs  na najpiękniejszy  kapelusz  i krajobraz wiosenny. Efekty pracy uczestników konkursu były na bardzo wysokim poziomie, dlatego wszyscy  w nagrodę otrzymali pęczek rzodkiewek. Pod koniec spotkania, uczniowie udzielali odpowiedzi na pytania  wykazując  się bogatą wiedzą  o  wiośnie.

Po części artystycznej nadszedł czas na spalenie ,,Marzanny” i słodki poczęstunek.

Organizatorka, Teresa Nowakowska serdecznie dziękuje P. Koczorowskim , właścicielom piekarni w Wysokiej za przekazanie drożdżówek  dla społeczności szkolnej. 

Dzień Edukacji Narodowej

   Jak co roku, z okazji DEN Samorząd Uczniowski przygotował uroczysty apel. Uczniowie prezentując bardzo wymowny program artystyczny, chcieli wyrazić swoją wdzięczność i szacunek dla pracy nauczycieli, wychowawców i osób , które dbają o ład i porządek w naszej szkole. Uczniowie dziękowali solenizantom recytując wiersze, śpiewając piosenki, przedstawiając żarty i humory szkolne. Nauczyciele mieli okazję obejrzeć lekcję wychowawczą i lekcje języka polskiego w wydaniu uczniów. Prezentowane lekcje nie spełniały wymogów metodycznych, jednak dostarczyły wiele radości i pozwoliły z przymrużeniem oka spojrzeć na ucznia i jego pracę. Ponadto goście uczestniczyli w wielkiej gali wręczania,, Nauczycielskich Oskarów”. Podczas odbierania ,,Oskarów”, każdy nauczyciel wysłuchał zabawną rymowankę o sobie i nauczanym przedmiocie. Apel zakończyły życzenia od uczniów, gromkie ,,Sto lat”, piękne kwiaty i wspólna fotografia.

                                                
 

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Bądeczu
    Bądecz 18
    89-320 Wysoka
  • (+48) 67 213 12 98

Galeria zdjęć